"Social media w marketingu i sprzedaży" - Social Media London Style

Jak wykorzystywać social media w marketingu i sprzedaży?

Ten problem poruszyliśmy na dzisiejszym spotkaniu dla partnerów biznesowych i sponsorów GKS Tychy. 
Część szkoleniową poprowadził Pan Krystian Dryniak - Prezes Zarządu Social Media London Style, dzieląć się swoimi doświadczeniami m.in. ze współpracy z Allegro, Aon Hewitt, czy GI Group. 
Omówiliśmy zagadnienia związane z wykorzystaniem Facebooka w promocji, budowaniu rozpoznawalności marki, a także kreowaniu zaangażowania społeczności w firmowych kanałach społecznościowych. 

"Media społecznościowe coraz bardziej weszły do naszego życia, coraz więcej osób korzysta z nich. Dlatego też przedsiębiorcy nie mogą pozwolić sobie na brak strategii w zakresie wykorzystania mediów społecznościowych. Skuteczne ich wykorzystanie może przyczynić się do znacznego wzrostu przychodów firmy. Już dziś z mediów społecznościowych korzysta ponad 20 mln osób w Polsce" - mówi Prezes Zarządu Social Media London Style, Krystian Dryniak

Niemniej ważne, z perspektywy przedsiębiorców, są działania w obszarze B2B dlatego też w drugiej części szkolenia nacisk położyliśmy na aspekty związane z największą siecią profesjonalistów na świecie - platformie LinkedIn. Jest to narzędzie wykorzystywane do budowania swojej marki osobistej, poszerzania sieci kontaktów biznesowych oraz generowania leadów. Odpowiednio wykorzystane, stanowi doskonałą alternatywę do płatnych i często skomplikowanych programów CRM, używanych w dużych firmach. 

"Linkedin jest bardzo skutecznym narzędziem do generowania leadów, przyśpiesza proces sprzedażowy sześciokrotnie. Umiejętnie wykorzystany może podnieść skuteczność w sprzedaży nawet o 50 %. W Polsce na chwilę obecną mamy ponad 3 mln użytkowników Linkedin, głównie profesjonalistów" - dodaje Prezes Zarządu Social Media London Style, Krystian Dryniak 

Uczestnicy spotkania byli pod wrażeniem efektów jakie można uzyskać przy odpowiednio zaplanowanych działaniach i z pewnością mnóstwo praktycznej wiedzy, wyniesionej ze szkolenia wdrożą w swoich firmach.